Zasady funkcjonowania Biblioteki Głównej w czasie remontu w budynku Uczelni przy ul. Podchorążych 2

W związku z przebudową Budynku B Uniwersytetu Pedagogicznego, w którym mieści się Biblioteka Główna, wprowadzone zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu placówki:

· Czytelnia Główna, Wypożyczalnia i Oddział Informacji Naukowej mieszczące się w dotychczasowej lokalizacji – pozostają zamknięte dla Czytelników;

· Wypożyczalnia (zwroty i wypożyczenia) została uruchomiona w pokoju 49A (pomieszczenie naprzeciwko portierni; dawna lokalizacja Akademickiego Biura Karier);

· Czytelnia Czasopism funkcjonuje w dotychczasowej lokalizacji

Usługi, świadczone dotychczas w Czytelni Głównej, są obecnie realizowane w Czytelni Czasopism (podziemia budynku, p. B1PA; zejście przy portierni schodami w dół) tj.:

· korzystanie z księgozbioru Czytelni Głównej po uprzednim zamówieniu za pomocą rewersu kartkowego (rewersy można składać w Wypożyczalni); księgozbiór Magazynu Głównego zamawiany jak do tej pory za pomocą katalogu elektronicznego;

· korzystanie z baz danych, prac doktorskich, materiałów zamówionych za pomocą Wypożyczalni Międzybibliotecznej (książki, mikrofilmy), w tym także z Academiki – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych,

· kserowanie, skanowanie, drukowanie (wyłącznie czarno-białe).

Uwaga! Ze względu na reorganizację pracy Biblioteki czas realizacji zamówień może być wydłużony. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Oddział Udostępniania Zbiorów:

· tel.: (12) 662 63 73,

· wypozyczalnia@up.krakow.pl

Oddział Informacji Naukowej:

· tel. (12) 662 63 72,

· oininfo@up.krakow.pl

Oddział Czasopism i Wydawnictw Ciągłych (Czytelnia):

· tel. (12) 662 63 69

· prenumerata@up.krakow.pl

Sekretariat BG

· tel. (12) 662 63 61

· sekretbg@up.krakow.pl

Godziny otwarcia poszczególnych oddziałów

sobota 9:00-15:00

Czytelnia Czasopism

sobota 9:00-15:00

Oddział Informacji Naukowej

sobota nieczynny

Oddział Informacji Naukowej dostępny jest wyłącznie dla pracowników naukowych, chcących zgłosić publikacje w celu ich rejestracji w bazach lokalnych oraz Polskiej Bibliografii Naukowej. Tymczasowe (służbowe) wejście do Oddziału Informacji Naukowej (p. 71) znajduje się od strony parkingu B (po metalowych schodach). Z pracownikami Oddziału można się kontaktować także drogą telefoniczną i mailową.