X. Międzynarodowe Seminarium „Nauka – Społeczeństwo- Dydaktyka” pod hasłem: „Kryzysowy e-learning”

Szanowni Państwo,

w dniu 29 kwietnia 2021 roku odbędzie się X. Seminarium z cyklu „Nauka – Społeczeństwo – Dydaktyka” pod hasłem „Kryzysowy e-learning”.

Trzy lata temu dyskutowaliśmy o modelach zdrowia w różnorodnych kontekstach edukacyjnych, a przed dwoma laty o roli nauczyciela w kształtowaniu postaw uczniów w obliczu zmiany społecznej i wyzwań edukacyjnych związanych z zastosowaniem TI w edukacji. Nie spodziewaliśmy się wówczas, że jubileuszowe, X. Seminarium z cyklu „Nauka – Społeczeństwo – Dydaktyka” nie dojdzie do skutku w roku 2020 z powodu pandemii, a problemy, które poddawaliśmy refleksji nieco teoretycznej, zostaną skonfrontowane z praktyką szkolną.

W roku 2021, bogatsi o różne doświadczenia związane ze zdalnym nauczaniem i uczeniem się, pragniemy umożliwić wszystkim osobom zaangażowanym w proces edukacji, wymianę dobrych praktyk oraz podzielenie się przemyśleniami na temat dydaktyki online.

Zapraszamy serdecznie do udziału w Seminarium, odbędzie się ono w formie zdalnej w aplikacji Teams. Udział w Seminarium jest bezpłatny.

Proponujemy następujące obszary tematyczne:

1. Nowe strategie edukacyjne w kształceniu zdalnym
  2. ICT w pracy nauczyciela na różnych poziomach edukacyjnych
  3. Relacja nauczyciel-uczeń w rzeczywistości online
  4. Diagnoza edukacyjna i walidacja efektów kształcenia w czasie pandemii

Zgłoszenia wystąpień przyjmujemy do 10 marca 2021. Tytuły wystąpień wraz krótkimi (max 300 słów) abstraktami oraz informacjami o uczestnikach Seminarium (formularz zgłoszeniowy wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych) prosimy przesyłać na adres ssd@up.krakow.pl. Najciekawsze wystąpienia zostaną opublikowane w punktowanym czasopiśmie naukowym lub czasopiśmie dla nauczycieli.

Seminarium jest organizowane przez Centrum Kształcenia Zdalnego, Instytut Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy !

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

dr hab. Katarzyna Potyrała, prof. UP

Zgody na przetwarzanie danych

Więcej informacji: https://ssd.up.krakow.pl/

Obrady Seminarium rozpoczynają się w dn. 29.04. 2021
Wydarzeniem towarzyszącym Jubileuszowego, X. Seminarium z cyklu „Nauka – Społeczeństwo – Dydaktyka” /Science- Society – Didactics/ jest spotkanie międzyregionalne Organizacji IOSTE /International Organization for Science and Technology Education/ w dn. 28.04.
Zapraszamy do udziału w sesjach naukowych zaplanowanych w obu dniach konferencji w aplikacji MS Teams.
Poniżej znajdują się linki do obu spotkań:

Program Seminarium SSD

Komitet Organizacyjny:

dr hab. Katarzyna Potyrała, prof. UP – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

dr Karolina Czerwiec

dr hab. Natalia Demeshkant, prof. UP

dr Beata Jancarz-Łanczkowska

dr Wioletta Skrzypek

dr Łukasz Tomczyk

Rada Naukowa:

prof. dr Bracha Alpert, Beit Berl Academic College, Israel

prof. John Oversby (Science Education Futures, United Kingdom)