Nowy międzynarodowy projekt andragogiczny – DANUBE / Development of new andragogical diagnostic approaches and interventions of the adult docility phenomenon

W dniu 26.11.2020 odbyło się pierwsze spotkanie robocze w ramach nowego, międzynarodowego projektu, realizowanego w Instytucie Nauk o Wychowaniu. Projekt DANUBE / Development of new andragogical diagnostic approaches and interventions of the adult docility phenomenon (project number: 2020-1-SK01-KA204-078313) jest prowadzony we współpracy z Matej Bel University, Słowacja (koordynator działania: dr Martin Schubert) wraz z uczelniami z: Czech (University of Tomáš Baťa, Zlín), Finlandii (Itä-Suomen Yliopisto, Joensuu), Serbii (Univerzita u Novom Sadu) oraz Polski (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie). Działania zostaną wykonane w okresie od 1 wrzesień 2020 do 31 czerwca 2023. W ramach DANUBE założono:

1. Stworzenie innowacyjnego narzędzia diagnostycznego do oceny potencjału edukacyjnego osób dorosłych.
  2. Opracowanie programu interwencji dla dorosłych umożliwiającego mobilizowanie ich potencjału edukacyjnego.
  3. Przeszkolenie wykładowców – kompetentnych do diagnozowania i kształcenia docility.

Wartość projektu wynosi: 177 505,00 euro. Projekt jest finansowany z Erasmus+ KA204. Koordynatorem polskiego zespołu jest dr inż. Łukasz Tomczyk.

Zapraszamy na facebook Projektu

PUBLIKACJE DANUBE

Transnational Project Meeting 1 – virtual

hosted by Matej Bel University, project coordinator

Time Item Chair Reference material
9:00 9:30 ZOOM gate opened * * * * * * * * * *

Welcome note and presentation of the Andragogy Department at UMB

DANUBE project presentation

Ivan Pavlov, Andragogy Department UMB

Martin Schubert, Project Manager

PPT presentation

Project Partners presentations

Lukasz Tomczyk, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,

Jan Kalenda, University of Tomáš Baťa, Zlín, Czech republic,

Ruzenka Simonji Cernak, Univerzita u Novom Sadu,

Solomon Oyelere, Itä-Suomen Yliopisto

PPT presentations

10:45 11:00 Break * * * * * *
11:00 11:45 Presentation of Objective test of docility (OTD) Zuzana Neupauer, Project Coordinator, UMB Banská Bystrica PPT presentation

Comments on Objective Test of Docility

Jan Kalenda – University of Tomáš Baťa, Zlín

12:30 14:00 Break

Project financial management set-up

Addoption of project partners roles &

budgets for a project lasting

Bilateral Contracts, Legal and Financial Obligations

Zuzana Kvetková

Project Partners Role proposal;

Project Partners budget proposal,      Bilateral Contract proposal

15:00 15:15 Coffee & tea  break * * * * * * In meeting room * * * * * * In meeting room

Discussion

Zuzana Neupauer, Project Coordinator