Seminarium naukowo-organizacyjne dotyczące edukacji domowej

W dniu 7.11.2019 r. w Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego odbyło się seminarium naukowo-organizacyjne mające na celu stworzenie środowiska przyjaznego edukacji domowej w województwie małopolskim oraz środowiska naukowego skoncentrowanego wokół tego zagadnienia.

W seminarium wzięli udział specjaliści i praktycy z wieloletnim doświadczeniem w edukacji domowej.
Podczas spotkania poruszone zostały aspekty, których omówienie posłuży do wypracowania konstruktywnych rozwiązań dla edukacji domowej w kontekście ucznia, nauczyciela i rodzica.

Przedstawiciele szkół, poradni, fundacji i stowarzyszeń omawiali następujące zagadnienia:

1. Aspekty psychologiczne i pedagogiczne edukacji domowej,
  2. Aspekty metodyczne,
  3. Aspekty prawne i organizacyjne,
  4. Kondycja edukacji domowej w Polsce,
  5. Funkcjonowanie edukacji domowej w Krakowie,
  6. Edukacja domowa z perspektywy rodzica.

Seminarium zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Edukacji Domowej
z inicjatywy prof. UP dr hab. Andrzeja Ryka oraz dr Iwony Ocetkiewicz, którzy przewodniczyli spotkaniu.