I MAŁOPOLSKIE FORUM NAUCZYCIELI PEDAGOGÓW

W dniu 4.06.2019 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyło się

I Małopolskie Forum Pedagogów pt.:

Prezentacje – konstatacje – polemiki wokół zawodu: nauczyciel pedagog w szkołach oraz poradniach psychologiczno – pedagogicznych

organizatorem, którego był Instytut Nauk o Wychowaniu przy współudziale Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Wydarzenie objął Patronatem J.M Rektora UP  prof. Kazimierz Karolczak.

W spotkaniu uczestniczyli Prorektor ds. studenckich Prof. K. Potyrała, Dziekan Wydziału Pedagogicznego prof. I. Świtała, Dyrektor Wydziału Edukacji mgr E. Całus, z-ca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty mgr A. Łojek, ponad 50 nauczycieli pedagogów ze szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznych województwa małopolskiego, Dyrekcja, nauczyciele i studenci ostatnich roczników studiów Instytutu Nauk o Wychowaniu.

Celem Forum był naukowy dyskurs i wyeksponowanie kluczowych kwestii dotyczących funkcji, zadań oraz roli nauczyciela- pedagoga w szkole oraz innych placówkach w zmieniającej się rzeczywistości edukacyjnej.

Organizatorzy i uczestnicy I Małopolskiego Forum Pedagogów żywią głęboką nadzieję, że spotkanie to stało się istotnym krokiem w procesie inicjowania zmian zarówno w postrzeganiu zawodu nauczyciela pedagoga w szkole oraz innych placówkach jak też wyższej jakości kształcenia na kierunku: pedagogika a tym samym lepszym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy absolwentów tego kierunku.